"Підтримуйте дитяче прагнення бути хорошим, бережіть його як найтонший порух людської душі, не зловживайте своєю владою, не перетворюйте мудрість батьківської влади на деспотичне самодурство"
В. Сухомлинський

Тільки там, де читають батьки, зростає дитина, яка читає.

Я. Корчак

/Files/images/мал6.JPG

Підростаючій людині важливо навчитися відрізняти погане від хорошого, розуміти дійсні цінності. Слід пам’ятати, сама дитина не відчує всієї повноти спілкування із книгою, якщо поряд не буде дорослих наставників. Жоден комп’ютер не в змозі замінити любов і тепло батьків, що читають своїм малюкам.

Нерідко доводиться чути нарікання на те, що син або дочка не хоче читати. Дійсно, у наш час у друкарських видань існує немало конкурентів - телебачення, комп’ютер, відео. Але книга, як і раніше, необхідна, бо вона відкриває дитині світ, учить співчувати, радіти разом, а завдання дорослих – виховати та зміцнити в незрілій душі цю дорогоцінну здатність.

Культура спілкування з літературою закладається в сім’ї. Коли малюк часто бачить батьків із книгами, чує, як вони обмінюються враженнями про прочитане, радіють покупці цікавого видання, любов до друкарського слова виявляється у нього як природна необхідність.

Тому необхідно:

- починати читати вголос дитині з раннього віку;

- дарувати дитині книги;

- залишати друкарські видання скрізь, де малюк може їх побачити;

- читати один одному по черзі;

- визначити, які книжкові персонажі подобаються або не подобаються і чому;

- дозволяти синові або дочці самому вибирати книги в магазині або бібліотеці;

- не примушувати читати проти волі, краще запропонувати пограти в настільні ігри, пов’язані з читанням;

- збирати домашню дитячу бібліотеку;

- після перегляду художнього або мультиплікаційного фільму запропонувати прочитати книгу, казку, яку було покладено в основу;

- обов’язково слухати, як малюк читає сам, він повинен відчувати інтерес старших;

- читати дитині перед сном.

Якщо дитина не любить читати.

/Files/images/мал1.jpg

Комп'ютер, телевізор, мобільний телефон, DVD – все це є майже в кожному домі. А чи багато у Вас книжок? Не просто паперових виробів у привабливих обкладинках, а саме Книжок з великої літери. Тих книжок, які читали Ваші батьки, читаєте Ви, читатимуть Ваші діти? Чи любите Ви читати? Чи знаєте, які книжки читає Ваша дитина? Чи читає вона взагалі? Поміркуйте над цими питаннями і, ми впевнені, що Ви погодитесь з тим, що дитину привчати до читання необхідно саме у молодшому віці, коли вона тільки готується до школи.

Тому радимо Вам: знайдіть хоча б годину на місяць і прийдіть разом з сином чи донечкою до найближчої дитячої бібліотеки.
Ви будете приємно здивовані розмаїттям дитячих книжок та журналів, особливою бібліотечною атмосферою, доброзичливістю працівників.
Підійдіть до книжкових полиць і покажіть дитині книжки, які Ви читали в дитинстві, розкажіть чому вони Вам запам'яталися, перегляньте разом дитячі журнали, ознайомтеся з виставками дитячих робіт, літературою з книжкових виставок.
Нехай дитина самостійно, або за Вашою порадою, обере собі книжечку для читання вдома. Потім разом обговоріть прочитане. Може, маленький читач захоче намалювати відгук на книгу.

Зробіть Ваші відвідини бібліотеки доброю традицією. Звичайно, можна було б придбати книги в магазині або на розкладках. Але тільки в бібліотеці можна:

- знайти літературу минулих років видання;

- отримати фахову консультацію з питань дитячого читання;

- взяти участь у масових заходах для дітей;

І головне: всі наші послуги абсолютно безкоштовні.

Приходьте до нас! Ми допоможемо вашій дитині прищепити любов до читання та книги.
Тож, до зустрічі!